Windykator

Automatyka procesów

Automatyka procesów w programie Windykator

Dla wymagających klientów przygotowaliśmy zestaw dodatkowych automatów, które pozwalają niektóre operacje wykonywać bez udziału użytkowników. Każda automatyzacja procesu windykacji jest dostosowana pod potrzeby konkretnego klienta. Poniżej prezentujemy przykładowe procesy, które zostały zautomatyzowane u naszych klientów windykacji masowej.

Powiadomienia SMS

Automat generuje wiadomości SMS do istniejących w programie harmonogramów ratalnych. Na podstawie terminów płatności rat oraz stanu ich spłaty generowane są wiadomości SMS z przypomnieniem o kwocie raty. Tak wygenerowane wiadomości przekazywane są do bramki SMS w celu wysyłki ich do dłużnika.

Wysyłana wiadomość może być o dowolnej treści i może zawierać termin i kwotę płatności raty, numer sprawy, kontakt do pracownika.

Dokładny termin wysyłki SMS z powiadomieniami jest zawsze indywidualnie ustalany z klientem. Możliwa jest wysyłka wiadomości przed terminem płatności lub w dniu płatności. terminy wysyłki SMS uwzględniają dni wolne od pracy oraz święta.

Synchronizacja z EPU

Automat o ustalonej godzinie łączy sie do e-sądu i aktualizuje stany pozwów, ktore zostały przekazne do e-Sądu z programu Windykator.

Pobierana jest historia pozwu, sygnatura akt oraz aktualny stan pozwu. Po wykonaniu operacji, na ustalony adres e-mail wysyłany jest raport z lista zmienionych pozwów. Pozwala to na szybki dostep do spraw, w których coś się zmieniło.

Dodatkowo można ustawic automat tak, aby w każdej sprawie, gdzie coś się zmieniło, była generowana odpowiednia czynność dla użytkownika. W takiej sytuacji, po zalogowaniu do programu Windykator użytkownik dostanie odpowiednie powiadomienie o zmianie pozwu w daneh sprawie.

Aplikacja mobilna

Dla naszego klienta stworzylismy aplikację mobilną na urządzenia Android w celu zapewnienia dostępu do danych windykatorom terenowym. 

Aplikacja na urzędziu zabezpiczenoa jest hasłem dostępowym a samo urzędzenie musi być zarejestrowane w programie. Dzięki temu mamy kontrolę przed uzyciem aplikacji na niepowołanym urządzeniu.

W aplikacji możliwy jest przegląd offline danych spraw, tworzenie notatek z wizyt oraz załączanie wykonanych zdjęć. W celu synchronizacji danych aplikacja wykorzystuje szyfrowaną komunikację poprzez dedykowane API.

Kopia bezpieczeństwa

Automatyczny serwis do tworzenia kopii bezpieczeństwa uruchamiany jest na serwerze z bazą danych. O ustalonej godzinie wykonywana jest kopia bazy danych. Kopia ta jest szyfrowana i zapisywana we wskazanym folderze

Dodatkową możliwością atuaomtu jest wysyłka utworzonej i zaszyfrowanej kopii na dedykowane serwer ftp, co pozwala na zachowanie kopii w przypadku awarii serwera lub dysku.

Kopia bezpieczeństwa może być odczytana za pomocą dedykowanego programu, który umozliwia jest odszyfrowanie