Windows 7 Starter – współpraca z oprogramowaniem firmy AntCom

W związku z licznymi Państwa pytaniami nt. współpracy aplikacji firmy AntCom z systemem Windows 7 Starter chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii.

Wszystkie nasze produkty należą do programów opartych o architekturę klient-serwer, co pozwala na używanie ich w sieci komputerowej na wielu stanowiskach. W takim układzie wszystkie komputery korzystają z jednej bazy danych, która znajduje się na wydzielonym komputerze. Taki komputer dla uproszczenia będziemy nazywać serwerem baz danych.

Rozpatrując możliwość współpracy programów AntCom z systemem Windows 7 Starter należy przeanalizować dwie podstawowe kwestie:

  • Komputer z systemem Windows 7 Starter jako serwer bazy danych
  • Komputer z systemem Windows 7 Starter jako komputer użytkownika programu

Windows 7 Starter jako serwer baz danych
System Windows 7 w wersji Starter, która jest uboższą wersją systemu Home Premium, wg specyfikacji firmy Microsoft nie pozwala na zainstalowanie serwera baz danych Microsoft SQL Server w żadnej z wersji, która jest wymagana przez nasze aplikacje. W związku z tym, nie ma aktualnie możliwości aby komputer z tym systemem mógł być wykorzystywany jako serwer baz danych.

Windows 7 Starter – użytkowanie aplikacji
Programy firmy AntCom na komputerach wyposażonych w system Windows 7 Starter działają prawidłowo. System ten w pełni pozwala na instalację oraz stabilną pracę naszych aplikacji tak samo jak na dowolnym innym systemie Windows. Warunkiem pracy naszych programów na tym systemie jest możliwość połączenie się do bazy danych zainstalowanej na innym komputerze w sieci komputerowej.

Windows 7 Starter – instalacja wersji demonstracyjnej
W związku z tym, że Windows 7 Starter nie pozwala na instalację wymaganego serwera baz danych Microsoft SQL Server, nie jest możliwa instalacja demonstracyjnej bazy danych na tym systemie. W celu przetestowania programu zalecamy wybranie innego komputera w Państwa firmie z systemem operacyjnym Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 Home Premium lub wyższym.

Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienia rozwieją wszystkie Państwa wątpliwości związane z pracą naszych aplikacji w systemie Windows 7 Starter.

Powiązane

Archiwum

Dane kontaktowe

Targowa 18 / 921, 25-520 Kielce

+48 41 343 00 30 +48 512 181 581 info@antcom.pl

W dni robocze: 9:00 - 16:00

Copyright 2019-2024 AntCom Software ©  All Rights Reserved