Wiadomości SMS w programie do windykacji "Windykator" - część 1

W programie do windykacji oprócz niezbędnej funkcjonalności jaką jest ewidencja wierzytelności, wpłat, pism, czynności wykonywanych w trakcie postępowania mogą być przydatne dodatkowe kanały komunikacji z dłużnikiem. Do takich kanałów można zaliczyć wiadomości SMS. Dzięki temu, możliwe jest informowanie dłużnika o ważnych wydarzeniach w jego sprawie jak np. konieczność zapłaty kolejnej raty zadłużenia.

Program Windykator umożliwia wykorzystanie wiadomości SMS do komunikacji z dłużnikiem. Prezentujemy Państwu kilku częściowy cykl, w którym opiszemy możliwości wykorzystania programu Windykator w tym zakresie.

W części pierwszej cyklu skupimy się na podstawowych informacjach, które są niezbędne do rozpoczęcia wykorzystywania wiadomości SMS w codziennej pracy w programie Windykator.

Jakie bramki SMS obsługuje program Windykator?

Na dzień dzisiejszy program dostosowany jest do współpracy z dwoma bramkami:

- serwersms.pl

- smsapi.pl (prace na ukończeniu).

Aby móc skorzystać z możliwości wysyłki SMS, należy dokupić dodatkowy moduł. Cena jest bardzo atrakcyjna, a dla obecnych klientów udzielane są atrakcyjne rabaty.

Przy wyborze bramki należy kierować się kilkoma czynnikami. Kilka z nich wymienionych jest poniżej:

- ilość wiadomości jaką planujemy wysyłać - jest to decydujący czynnik, gdyż cena jednostkowa wiadomości SMS u danego operatora zależy od tego czy będziemy korzystać z oferty prepaid czy też może, z któregoś z dostępnych abonamentów. W praktyce oznacza to, że w droższych pakietach wiadomości SMS kosztują mniej

- rodzaje wiadomości SMS jakie chcemy wysyłać - dostępnych jest kilka rodzajów: od najprostszych czyli krótkich i bez obsługi polskich znaków po rozbudowane, o dłuższej treści i z obsługą polskich znaków.

Jak widać decyzja powinna być podejmowana indywidualnie.

Konfiguracja bramki SMS w programie Windykator

Program Windykator do poprawnej obsługi wysyłania wiadomości SMS wymaga podania podstawowych parametrów, które używamy podczas logowania się do bramki danego operatora. Są to:

- login

- hasło

- adres bramki

- nazwa nadawcy.

O ile w przypadku dwóch parametrów należy podać własne dane, o tyle adres bramki program podpowiada automatycznie na podstawie wybranego operatora. Nazwa nadawcy jest opcjonalna. Pamiętać jednak należy, że w przypadku bramki serwersms.pl nazwa nadawcy musi być identyczna z tą podaną przez nas w panelu na stronie operatora.

Dodatkowo w konfiguracji bramki SMS dostępna jest opcja tzw. trybu testowego. Co to jest? Tryb testowy umożliwia zapewnienie pełnej funkcjonalności wysyłania wiadomości SMS bez konieczności ich fizycznego wysyłania na dany numer. Dzięki temu, możemy zapoznać się z działaniem programu bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Podsumowanie

W tej części cyklu omówiliśmy podstawowe zagadnienia związane z wysyłaniem wiadomości SMS z programu Windykator. W kolejnej części cyklu zajmiemy się definiowaniem szablonów SMS, wprowadzaniem zmiennych do treści SMS oraz ustawianiem parametrów wiadomości SMS w szablonie.

Zapraszamy!

Powiązane

Archiwum

Dane kontaktowe

Targowa 18 / 921, 25-520 Kielce

+48 41 343 00 30 +48 512 181 581 info@antcom.pl

W dni robocze: 9:00 - 16:00

Copyright 2019-2022 AntCom Software ©  All Rights Reserved