Mistrz Matematyki

Nauka tabliczki mnożenia dla najmłodszych

Mistrz Matematyki

Nauka tabliczki mnożenia dla naszych dzieci jest często nudna, długa i mało ciekawa. Najmłodsi nie potrafią skupić się nad nią zbyt długo i ich myśli uciekają ku rozrywkom. Rozwiązaniem, które przychodzi nam z pomocą, jest program komputerowy do nauki tabliczki mnożenia dla najmłodszych.

Mistrz Matematyki - został stworzony przy współpracy z nauczycielami matematyki aby pomóc w nauce podstawowych operacji matematycznych. Z tym programem nauka staje się dużo przyjemniejsza i łatwiejsza dla naszych dzieci. Korzystamy na tym wszyscy.

Jak działa?

Program umożliwia naukę tabliczki mnożenia w zakresie wszystkich podstawowych działań, czyli: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Możemy zdefiniować dowolną liczbę uczniów, którzy będą korzystali z programu.


Wyniki każdego ucznia są zapisywane indywidualnie i w miarę postępów w nauce możemy dowiedzieć się jakie wyrażenia sprawiają dziecku najwięcej trudności.

Mistrz Matematyki umożliwia pracę w kilku trybach: nauki, testu, parowania, powtórki. Na koniec każdego trybu wyświetlane jest podsumowanie zawierające ilość błędnych i poprawnych odpowiedzi.

Tryby pracy

Tryb nauki

W trybie tym program losuje pozycje z wybranych przez ucznia działań oraz zakresu liczb. Na każdą pozycję uczeń ma nieograniczony czas odpowiedzi. Program zapisuje każdą odpowiedź pod kątem poprawności.

Tryb testu

W trybie tym program losuje pozycje z wybranych przez ucznia działań oraz zakresu liczb. Na każdą pozycję uczeń ma 10 sekund. Tryb ten wymaga od ucznia zwiększonej koncentracji.

Parowanie

Podobnie jak w poprzednich trybach program losuje pozycje z wybranych przez ucznia działań oraz zakresu liczb. Dodatkowa trudność w tym trybie polega na wyborze wyniku.

Tryb powtórki

Tryb powtórki losuje pozycje spośród tych, które przerabiane wcześniej zawierały błędną odpowiedź. Dodatkowo program do wylosowanych działań losuje resztę całkowicie nowych. Dzięki temu uczeń powtarza sobie działania, które sprawiły mu wcześniej kłopot.

Statystyka

Dzięki zapisywaniu odpowiedzi każdego ucznia, program umożliwia obejrzenie wyników jego nauki. Możemy w każdej chwili sprawdzić, jakie działania sprawiły naszemu dziecku najwięcej problemów i co wymaga jeszcze dodatkowej nauki.

Pobierz bezpłatną wersję na 14 dni