Dzierżawa – wygodny sposób licencjonowania

W naszym poprzednim wpisie nt. dzierżawy oprogramowania informowaliśmy Państwa, że w naszej ofercie pojawi się nowy sposób licencjonowania programu do windykacji Windykator. Miło jest nam poinformować, że od dnia dzisiejszego również zakup licencji programów Moja Pizzeria oraz Flota jest dostępny w formie dzierżawy.

Co to jest dzierżawa?

Dzierżawa oprogramowania polega na zakupie licencji czasowej na użytkowanie oprogramowania, np. na okres pół roku. Dzierżawa jest atrakcyjną formą zakupu licencji dla nowych lub mniejszych firm, które mogą małym kosztem usprawnić obsługę swojej działalności. Zalety dzierżawy:

  • możliwość wykorzystywania oprogramowania tylko przez wymagany okres np. 3 miesiące
  • redukcja kosztów zakupu niezbędnego oprogramowania
  • możliwość zakupu programu na raty z wykorzystaniem licencji w wariancie dzierżawy
  • dostęp do nowych wersji programu, poprawek i wsparcia technicznego przez cały okres dzierżawy

Jak działa dzierżawa?

Licencja typu dzierżawa może być udzielana na dowolny okres czasu. Prześledźmy kilka przykładowych możliwości.

Przykład 1.

Pan Jan Kowalski zdecydował się na zakup licencji na oprogramowanie z rozłożeniem płatności na raty. Wykorzystany zostanie tu system licencji dzierżawy, w którym po 12 miesiącach otrzymuje prawo do licencji wieczystej. W takim wypadku pan Kowalski zdecydował się na 12 okresów dzierżawy. Co miesiąc pan Jan będzie otrzymywał licencję, która umożliwi pracę w programie przez kolejne 30 dni. Każdy okres kończy się z dniem 20 dnia każdego miesiąca (może to być dowolny dzień miesiąca). Po 12-ym okresie pan Kowalski otrzymuje licencję wieczystą.

Przed upływem 7 dni do daty końca dzierżawy program wyświetla przy starcie stosowną informację, która przypomina użytkownikowi o konieczności wykupu licencji na kolejny okres. Także po upływie terminu dzierżawy, możliwa jest praca w programie przez kolejne 7 dni. Jeśli przed ich upływem nie zostanie wczytana nowa licencja, praca w programie zostaje zablokowana.

Przykład 2.

Pani Janina Nowak zdecydowała się na okres dzierżawy 6 miesięcy. Będzie mogła korzystać z programu przez kolejne 6 miesięcy, a po upływie tego okresu nastąpi blokada pracy w programie. Dzięki takiej opcji pani Janina może korzystać z pełnej wersji programu przez pewien czas ponosząc tylko częściowe koszty licencji wieczystej.

Podsumowanie

Dzierżawa oprogramowania posiada wiele zalet takich jak m.in. redukcja jednorazowych kosztów zakupu oprogramowania. To sprawia, że wiele podmiotów, które nie mogły sobie pozwolić z przyczyn finansowych na jednorazowe wydatkowanie pełnej kwoty na zakup licencji, w tym momencie uzyskały wygodny sposób nabycia narzędzia do codziennej pracy. Wyrażamy nadzieję, iż nowy sposób zakupu naszego oprogramowania uatrakcyjni naszą ofertę.

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości dotyczące dzierżawy oprogramowania zapraszamy do skontaktowania się z nami.


Powiązane

Archiwum

Dane kontaktowe

Targowa 18 / 921, 25-520 Kielce

+48 41 343 00 30 +48 512 181 581 info@antcom.pl

W dni robocze: 9:00 - 16:00

Copyright 2019-2024 AntCom Software ©  All Rights Reserved