Jak zaimportować i jak używać PNA w programie Windykator

W programie Windykator przy wprowadzaniu adresu można skorzystać z funkcjonalności wyszukania ulicy po kodzie pocztowym. W celu prawidłowego działania tej opcji konieczne jest posiadanie bazy kodów pocztowych PP, tzw. PNA.

 

Import PNA

Opcja importu dostępna jest w menu „Dodatki->Import pocztowych numerów adresowych”. Jeśli posiadają Państwo swoje własne bazy PNA z Poczty Polskiej mogą Państwo wpisać w oknie danych do importu ścieżki do plików dla miejscowości (plik tekstowy „cz1”) oraz plik z placówkami (plik tekstowy „cz2”) i wykonać import.

W przypadku braku własnych plików mogą Państwo użyć opcji „Importuj PNA z zasobów programu”. Program wyświetli jaką ma aktualną bazę kodów i poprosi o potwierdzenie. Po akceptacji wykona import danych z zasobów.

Jak korzystać z PNA?

Przy wprowadzaniu adresu dłużnika lub wierzyciela, obok pola kodu pocztowego dostępny jest przycisk „Znajdź miasto i ulicę wg PNA”. Jeśli wpiszemy prawidłowy kod pocztowy i klikniemy ten przycisk program wyszuka ulice przynależne do tego kodu. Z wyświetlonego okna możemy wskazać odpowiednią nazwę ulicy i miasta. W przypadku gdy program znajdzie jedną pasującą ulicę, wpisze je automatycznie.

Powiązane

Archiwum

Dane kontaktowe

Targowa 18 / 214, 25-520 Kielce

+48 41 343 00 30 +48 512 181 581 info@antcom.pl

W dni robocze: 9:00 - 16:00

Copyright 2019-2021 AntCom Software ©  All Rights Reserved