Zmiany w obliczaniu odsetek za opóźnienie i odsetek ustawowych za opóźnienie w transakcjach handlowych

W związku z rozróżnieniem od 1 stycznia 2016 sposobu naliczania odsetek za opóźnienie i odsetek ustawowych za opóźnienie w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2015 r. poz. 1830) niezbędne jest wykonanie kilku operacji w programie Windykator.
Transakcja handlowa to umowa, której przedmiotem jest odpłatne dostarczanie towaru lub odpłatne świadczenie usług, jeżeli strony tej umowy zawierają ją w związku z wykonywaną przez siebie działalnością gospodarczą lub zawodową.

W przypadku gdy nie posiadają Państwo w programie wierzytelności dotyczących transakcji handlowych to proszę w słowniku odsetek w zakładce odsetki ustawowe wprowadzić wartość 7% z datą obowiązywania od 1 stycznia 2016r. Program będzie naliczał odsetki dla tego okresu już wg nowej stawki.
W przypadku gdy posiadają Państwo w programie wyłącznie wierzytelności dotyczące transakcje handlowe to proszę w słowniku odsetek w zakładce odsetki ustawowe wprowadzić wartość 9,5% z datą obowiązywania od 1 stycznia 2016r. Program będzie naliczał odsetki dla tego okresu już wg nowej stawki.
W przypadku posiadania różnych wierzytelności wymaga będzie aktualizacja programu.

Słownik stóp procentowych dostępny jest w programie w menu „Słowniki->Stopy procentowe”.

Wszytkich klientów, którzy mają aktywny pakiet wsparcia wraz z aktualizacjami prosimy o kontakt z nami w celu przygotowania dedykowanej dla Państwa aktualizacji danych.
Pozostałych klientów również zachęcamy do kontaktu z nami w celu przygotowania dla Państwa  oferty aktualizacji programu

Powiązane

Pinterest
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIn
  • Wykop
  • Print

Dodaj komentarz


Archiwum

Email
Print